İstanbullu Gelin Son Bölüm Özeti

İstanbullu Gelin dizisi 38. bölümü geçen cuma Star tv de yayınladı. Dizinin her bölümünde bir aksiyon, her sahnesinde bir heyecan var. Yani aksiyon demişken tabi ki arabalar patlamıyor, silahlar ateş edilmiyor ama piskolojik savaşlar, vijdani sancılar vs yaşanıyor. Zaten İstanbullu Gelin dizisi oldukça gerçekçi bir dizi. İstanbullu Gelin dizisini izlerken olur mu hiç öyle şey, bu kadar da rastlantı olmaz diyeceğimiz sahneler yok. Bu kadar tahlilden sonra gelelim İstanbullu Gelin Son Bölüm Özeti konusuna.  İstanbullu Gelin dizisinin 38. Bölümünde neler olmuş, şöyle bir bakalım.

İstanbullu Gelin 38. bölüm Özeti

İstanbullu Gelin 38. bölümde neler oldu?

İstanbullu Gelin 38. bölümde İpek’in, Esma kayın validesine zıtlaşması ile başladı. İpek Süreyya’ya kayın validesinin kendisini takip ettirdiğini söyleyince Süreyya büyük hayal kırıklığına uğradı. Bu hayal kırıklığı Süreyya’nın Esma Hanım’a karşı büyük tepki almasına neden oldu. Süreyya artık ayrı eve çıkmak istiyor. Faruk zaten bu karara dünden razı. Bu arada dizinin ilk sahnelerinde Begüm’ün ölümü üzerine Faruk, Süreyya ve Baran çok üzgündü. Tabi Süreyya’nın gündemi İpek’in kayın validesini, takip etme ispiyonu ile bir anda değişti. Gelelim Osman’a. Osman uzun zamandır kendi yoluna bakıyor. Nişanlısı ile kendine yeni bir hayat kurma çabaları oldukça yapıcı. Burcu da nişanlısının hayatında gördüğü farklılıkları benimsemeye ve aslında kendi hayatında eksik olan anne sevgisini Esma’da aramaya devam ediyor.

Fazilet Hanım ve Kızları Hazan Kıyafetleri 

İstanbullu-Gelin-9-Şubat-Son-bölüm-Dilara-mavi-mont-Dilara-Mavi-Bere

Dizinin git gide büyüyen büyük öfke topuna gelelim. Bilal her geçen gün Faruk ve ailesine karşı daha da öfkeleniyor. Öfkelendikçe de niyetini iyice bozan hırsla intikam planları yapaya devam ediyor. Bilal’in aslında gözü öyle dönmüş ki karısı Dilara’nın bile onun için çabaladığını görmüyor. İçindeki durduramadığı o koca öfkeyi Dilara’ya da yansıtıyor. Sonuç Bilal ve Dilara Boşanmanın eşiğinde. Bilal’in göremediği gerçekleri ne zaman göreceğini çok merak ediyorum. Özellikle de annesinin kendisinden gizlediği büyük gerçekler yani babasının Bilal’i nüfusuna almasına izin vermediği ve bunu sakladığı gerçeğini Bilal’in öğrenmesine az kaldı. Her an her şey değişebilir. Sonuçları merakla bekliyoruz.

Murat ve Bade aşkı ise çevrenin eleştirel – engelleyici tavrına karşı direnç göstermeye başladı. Ama Bade her an pes edebilir. Murat Bade ile evlenmek istediğini açıkladı anlaşılan yeni bölümde Murat ailesi ile bade için savaşmaya devam edecek.

Son olarak Süreyya’nın teyzesi Senem ve Akif’in arası bozulmuştu. Neden mi yine baş rolde Esma Hanım var. Esma Hanım Senem’in daha önce karanlık adamlarla alakasının olduğunu, kendisinin mücevherini çaldığı detayını anlatınca Akif bir anda nişanlısı Senem’i yadırgadı ve ona sert bir tepki gösterdi. Ama Sonuçta Senem ve Akif aşkı devam ediyor. Sonuç ‘Bu sır artık bizim sırrımız, onu biz artık birlikte taşıyacağız!’ 🙂