İzlenmesi Gereken En İyi 10 Netflix Dizisi

Türkiye için ciddi yatırımlar yapan Netflix, son bir kaç yıl içinde hedefine hızla yaklaşmakta. Büyük bir izleyici kitlesi olan Türkiye seyircileri, Netflix’i çok sevdi. Biz de bu karşılıklı ilgi ve alakayı güçlendirmek ve dizitrendi.com ziyaretçilerine bir nebze faydalı olabilmek için, Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Netflix Dizisi adlı yazımızı hazırladık. Dizilerin kalitesini belirlemek için İMDB puanlarını ve diğer kaynak siteleri araştırdık. Amacımız sizlere ilginizi çekecek izlerken size nereden açtım bu diziyi dedirtmeyecek diziler sunmaktı. Eğer sizlerin de bize önermek istediğiniz bir dizi var ise yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Listede 10. Netflix Dizisi Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet dizisi 2017 yapımıdır. İmdb Puanı 7,8 . Dizi emlakçılık yapan karı kocanın hayatının zamanla nasıl değiştiğini ve yaşadıkları macerayı anlatıyor. Başrollerde Drew Barrymore, Timothy Olyphant ve Liv Hewson ‘un oynadığı diziyi izleyenler özellikle Drew Barrymore’un performansını beğenmiş. Dizi hikayesinde bir dram gibi görünse de aslında kanlı geçen bir absürt komedi. Santa Clarita Diet, komedi sevenler için önerebileceğimiz unutulmaz dizilerden biri.

Listede 9. Netflix Dizisi Bojack Horseman

Bojack Horseman, 2014 yapımı, Imdb’den 8,5 puan alan harika bir animasyon dizisi. Dizi Amerikan ABC televizyonunda yayımlanmış ve oldukça sevilmiş. Sevilen diziyi yeniden güncelleyen Netflix, dizisinin ilk bölümünde Horsin Around dizisinin sona ermesinin 18 yıl sonrası anlatılıyor. Bojack Horsman, ilk bölümü izledikten sonra bir bölüm daha izlesem ne olur ki deyip uykusuz kalmanıza neden olabilir. Bu komedi animasyon serisini izledikten sonra dostlarınıza önerebileceğiniz Netflix dizisi listenizde yer alacağından eminiz.

Listede 8. Netflix Dizisi Sense 8

2015 yapımı ve 2 sezonu çekilen Sense 8, İMDB’den 8,4 alarak en iyi netflix dizisi listelerinde yerini aldı. Dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alan dizinin senaryosu bilim kurgu kategorisinde. Fakat izlerken sık sık erotik sahneler göreceksiniz. Oyunculuk harikası sahneler göreceğiniz bu dizide birbirinden farklı yaşamların duygusal birleşmesini de göreceksiniz. Dizide her şey harika gidiyor fakat tek kusuru 2. sezon biterken izleyicide bir yarım kalmışlık oluşuyor. 3. sezon ne zaman gelecek diyorsunuz. Fakat 3. sezon yok! 🙁 Dizide sık yer verilen lgtb propagandası bazı kitleleri rahatsız etmiş olabilir ama kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden biri.

Listede 7. Netflix Dizisi Narcos

Narkos, 2015-2019 yapımı gerçek bir hikayeyi konu alan harika bir dizi. Pablo Eskobar’ın Biyografi dizisi de diyebiliriz.

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan Meksikalı bir ajan Javier Pena ile ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hikayesini anlatan Netflix dizisi, Pablo Escobar’ın mücadelerini anlatırken senaryonun gerçekliğini en iyi şekilde hissettiriyor. Tabi dizi hassas bir konu (uyuşturucu ve mafya) ile alakalı olduğu için epeyce ilgi gördü. Dizi yapımcıları olayı ve zamanı kusursuzca anlatmış diyebiliriz.

Listede 6. Netflix Dizisi Dhe Crown

2016 yapımı İMDB’de 8.7 Puan alarak başarısını seyircilerine onaylatan Netflix dizisi The Crown, Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasını konu edinmiş. Kraliçe Elizabet’in hayatını oluşturan siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor. Dizide Kraliçe II. Elizabeth rolünü başarılı bir şekilde canlandıran Claire Foy bu dizide oyunculuk konusundaki uzmanlığını tekrar gözler önüne sermiştir.

Listede 5. Netflix Dizisi House Of Cards

Listede 5. sırada yer alan House of Cards 2013 – 2018 gibi uzun bir dönemde çekilmiş 6 sezonluk harika bir dizi. İMDB’de 8,9 puan almayı başaran bu seride, hızlı gelişen olayları takip etmek zor gelebilir fakat insanı hayrete düşüren karakterlerin yer aldığı, zekanın politikadaki gücünü en iyi tarif eden politik drama türüne örnek diyebiliriz. House Of Cards aksiyondan uzak hikaye ve oyunculuğun konuştuğu her bölümde vay be dedirten önerilebilecek güzel bir Amerikan dizisi, Bu eser, Michael Dobbs’un aynı adlı romanını temel almış ve BBC’de yayımlanan mini diziden uyarlanmıştır.

Listede 4. Netflix Dizisi Stranger Things

Listemizde 4. sırada yer alan 2016 yapımı kimine göre uzay ya da farklı bir boyutta yaşamı tema alan Stranger Things İMDB’den 8.9 alarak listelerde hak ettiği yere kavuştu. Başrollerin çocuk olduğuna bakmayın 7’den yetmişe herkesin heyecanla izleyebileceği bir dizi. Tabi ki korku içeren sahnelerinden dolayı 13+ detayını unutmamak gerekir. Dizinin 3. sezonu yayınlandıktan sonra dört gün gibi kısa bir sürede tam 40.7 milyon kez izlenerek Netflix platformunun en çok izlenen dizisi olarak açıklandı. Bilim Kurgu, Uzay teması ya da fantastik dizileri seviyorsanız, Strenger Things’i kaçırmayın.

Listede 3. Netflix Dizisi Sacred Games

Listemizde 3. sırada yer alan 2018 yapımı İMDB’de 8.8 alarak kalitesini seyircileri ile ispatlayan Netflix disizi Sacred Games, aynı adı taşıyan Vikram Chandra’ın 2006 romanına dayanan bir Hint yapımı bir gerilim dizisidir. Hindistan’daki ilk Netflix orijinal dizisi Vikramaditya Motwane ve Anurag Kashyap tarafından yönetiliyor. İzleyicilerinin %96’sının beğendiği Sacred Games içinde dans ve uzun bakışmaların olmadığı; erotik, kanlı ve alkollü bir Netflix dizisi. Yani klasik Hint dizisi sevmeyenler bu diziye ön yargılı yaklaşmasın. Akşamları yetişkinlerin izleyeceği en iyi alternatiflerden biri diyebiliriz.

Listede 2. Netflix Dizisi When They See Us

Listemizde 2. sırada yer alan 2019 yapımı dizi When They See Us, İMDB’de 9.0 puan alarak zor alanı başarmış. 1989 yılında Amerika’da meydana gelen bir tecavüz ve darp saldırısı ile suçlanan dördü 14 yaşında biri 16 yaşındaki beş gencin yanlışlıkla suçlanarak hapis cezası almalarını, bu süreçte kendilerinin ve ailelerinin yaşadıklarını dramı ele alan hikayesi ile 2019’da 4 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlandı. Dram kategorisindeki bu diziyi Ava DuVernay yönetilmiş. Filmin yapımcıları: Jeff Skoll, Jonathan King, Jane Rosenthal, Robert de Niro, Berry Welsh, Oprah Winfrey ve Ava DuVernay’dır. Dikkat! İzlerken ağlayabilirsiniz.

Listede 1. Netflix Dizisi Black Mirror

Black Mirror puanı sıralama için düşük gelebilir ama bu dizi Netflix’in en çok konuşalan ve Netflix’in PR yapmasını sağlayan dizidir. Bir çok listede bu dizi birinci sırada yer alır. İMDB ‘de 8.8 alsa da özellikle bazı bölümleri çok daha yüksek puanlar almıştır. Black Mirror her bölümü birbirinden farklı ama teknoloji ve bilimi konu alan gelecekte neler olacağını ön gören konuları işleyen bir dizidir. Bu nedenle istediğiniz bölümü istediğiniz zaman açıp izleyebilirsiniz. her bölümün kendine ait punları var. Yani hangi bölümü izlesem diye kararsızlığa düşerseniz, bölümleri İMDB puanına göre değerlendirebilirsiniz. Kara ayna ismi ile de epeyce dikkat çeken diziyi şiddetle önermekteyiz.